Rady, tipy a najčastejšie kladené otázky o väzníkoch

FAQ - často kladené otázky o väzníkoch

FAQ - často kladené otázky o väzníkoch

Na vaše najčastejšie kladené otázky týkajúce sa väzníkových konštrukcií odpovedá v nasledujúcom texte náš odborník, Norbert Tóth

Väzníkové krovy - to pravé ‘‘orechové‘‘ pre vašu novostavbu

Väzníkové krovy - to pravé ''orechové'' pre vašu novostavbu

Pri výstavbe nového domu je kľúčovým výber správnej strešnej konštrukcie. V súčasnosti sa stále častejšie stretávame s preferenciou väzníkových krovov namiesto tradičných konštrukcií. Prečo? Pozrime sa na to.

Dlážkovica a drevené hranoly: praktický sprievodca stavebnými materiálmi

Dlážkovica a drevené hranoly: praktický sprievodca stavebnými materiálmi

Dlážkovica a drevené hranoly sú dva základné stavebné materiály, ktoré nájdeme v mnohých projektoch. Bez ohľadu na to, či budujete terasu, chodník, alebo iný vonkajší prvok, výber správneho materiálu je kľúčový pre úspešnú realizáciu vášho projektu. V tomto praktickom sprievodcovi sa pozrieme na to, čo potrebujete vedieť o dlážkovici a drevených hranoloch.

Objavte kvalitu stavebného dreva: tatranský profil, strešné laty a C24 hranoly

Objavte kvalitu stavebného dreva: tatranský profil, strešné laty a C24 hranoly

Stavebné drevo je jedným z najdôležitejších materiálov vo svete stavebníctva. Jeho kvalita a správny výber sú rozhodujúce pre stabilitu a trvanlivosť stavieb, stáva sa teda základným pilierom architektonického a inžinierskeho umenia. 

Výhody väzníkového krovu pre moderné domy

Výhody väzníkového krovu pre moderné domy

Tradičné strešné konštrukcie už nepostačujú pre súčasné nároky na efektívnosť, trvanlivosť a estetiku. Pozrite sa s nami na výhody väzníkových krovov a prečo sú ideálnym riešením pre moderné domy.

5 dôvodov prečo povedať ÁNO väzníkovému krovu

5 dôvodov prečo povedať ÁNO väzníkovému krovu

Zvažujete, či sa rozhodnúť pre väzníkový krov alebo klasický? Dôvodov, prečo zvoliť práve väzníkový krov je hneď niekoľko, úspora peňazí z vášho rozpočtu len jednou z nich.

Priznané krovy vo vašom interiéri

Priznané krovy vo vašom interiéri

Odhalené krovy, či už väzníkové alebo klasické, môžu byť impozantným prvkom interiéru. V tomto článku prinášame zopár inšpirácií.

Rozdiel medzi väzníkovým krovom a klasickým krovom

Rozdiel medzi väzníkovým krovom a klasickým krovom

Pri rozhodovaní, aký typ krovu zvoliť pre vašu stavbu, by ste mali poznať výhody aj nevýhody daného typu. Poznáte ich?

Stavebné drevo - výber a druhy stavebného reziva

Stavebné drevo - výber a druhy stavebného reziva

Drevo je jedným z hlavných a najčastejšie používaných stavebných materiálov.
Pri výbere reziva pre stavebné účely sa môžete stretnúť s dvoma základnými typmi a to stavebným rezivom surovým alebo technicky vysušeným. Aké sú ich hlavné výhody a nevýhody a ktoré si vybrať pre konkrétny druh stavby?

Impregnácia - kedy áno a kedy nie

Impregnácia - kedy áno a kedy nie

Drevo je prírodný materiál, zložený predovšetkým z celulózy, hemicelulózy a lignínu. Disponuje mnohými dôležitými úžitkovými vlastnosťami: je odolné, pevné a elastické, zároveň pekné, ľahko spracovateľné a má vynikajúce izolačné vlastnosti. V kontakte s vonkajšími vplyvmi je však drevo zraniteľné, citlivé na UV lúče, vlhkosť a biologických škodcov.

Konštrukcia väzníkovej strechy

Konštrukcia väzníkovej strechy

V momente, ako nám projektant (resp. statik) odovzdá návrh väzníkovej konštrukcie, nasleduje podrobný rozpis jednotlivých materiálových komponentov, potrebných na jej výrobu.

Strešný plášť a možnosti izolácie väzníkovej strechy

Strešný plášť a možnosti izolácie väzníkovej strechy

V prípade, že ste sa pre väzníkovú strechu rozhodli, s najväčšou pravdepodobnosťou neplánujete podkrovný priestor využívať na obývanie. Aj preto nie je potrebné bližšie sa vyjadrovať k umiestneniu okien do takejto strechy, nakoľko význam okna tu stráca svoj zmysel.

Rezivo a jeho úprava hobľovaním

Rezivo a jeho úprava hobľovaním

Hobľovanie je opracovanie dreva, ktorým je možné dosiahnuť hladkého a rovného povrchu. Na hobľovanie sa najmä v minulosti používali predovšetkým ručné hoblíky, neskôr elektrické hoblíky a pri úprave veľkých množstiev dreva hobľovacie stroje a preťahovačky. Tento typ úpravy je odlišný od brúsenia, nakoľko hobľovacie stroje upravujú povrch dreva ostrým nožom, ktorý uberá z jeho povrchu...

Nadčasová krása dreva v stavebníctve

Nadčasová krása dreva v stavebníctve

V oblasti stavebníctva je drevo oveľa viac, než len materiálom - je to prírodný element, ktorý do každého projektu prináša svoju jedinečnú krásu. V tomto článku sa pozrieme na rôzne aspekty drevených konštrukcií, od stavebných dosiek po rezivo na krov a zistíme, prečo je drevo stále jedným z najobľúbenejších materiálov pri výstavbe.